Berke Özer ile Yola Devam!

Fenerbahçemizin, Altınordu’dan transfer ettiği ve bu sezonu kiralık olarak Westerlo takımında iyi bir performans ile sürdüren Berke Özer’in kiralık sözleşmesi bir yıllığına daha uzatıldı.

Berke Özer, yapmış olduğu açıklamada ; “Westerlo ile olan kiralık sözleşmemi 1 yıllığına daha uzatmış bulunuyorum. Bu ailenin bir parçası olmaktan çok mutluyum” sözlerine yer verdi.

Fenerbahçe’den Mesaj

Kulübümüzden yapılan açıklamada ise şu sözlere yer verildi.

“2019-20 sezonunda kiralık olarak Belçika’nın KVC Westerlo takımında forma giyen futbolcumuz Berke Özer, önümüzdeki sezon da kiralık olarak Westerlo forması giyecektir.

Genç kalecimiz Berke Özer’in, gelişimini sürdüreceği başarılı bir sezon geçirmesini diliyoruz.”

Fenerbahçe Spor Kulübü

Berke Özer Kimdir?

  • 25 Mayıs 2000 İzmir doğumlu olan genç kalecimiz Berke Özer, spor hayatına cimnastik ve yüzme ve basketbol ile başladı. Sonradan futbola yönelen Berke, stoper olarak devam etti.
  • 2011 yılında Bucaspor altyapısına transfer oldu ve burada bir penaltı kurtarması sonucu antrenörleri tarafından keşfedilerek, kaleci pozisyonuna yönlendirildi. Ardından 2013 yılında Altınordu scout ekibi tarafından keşfedilerek, takımın alt yapısına kazandırıldı.
  • 16 Ağustos 2016 yılında Berke Özer, profesyonel sözleşmeye imza atarak, u21 takımına yükseldi. 2017 yılında ilk olarak A takım ile mücadelesini Boluspor’a karşı oynadı ve kalesini gole kapatmayı başardı.
  • 2017-18 sezonunda tamamen A takım oyuncusu oldu ve adı büyük takımlar ile anılmaya başladı. Takımın başkanı Berke’yi yurtdışına satmak istediklerini açıkladı ve bonservis bedeli olarak 3 milyon € belirledi.
  • İngiliz gazetesi The Guardian tarafından En iyi 18 Yaş Altı yetenekler kategorisine eklendi ve Manchester City tarafından izlenmeye başlandı. Ancak başkanımız Ali Koç’un da iyi ilişkileri sayesinde, 10 Temmuz 2018 yılında Fenerbahçemize transfer oldu.
  • 21 Temmuz 2019 tarihinde ise Belçika ekibi Westerlo‘ya kiralandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir