Erol Bulut’tan Yeni Sistem!

Fenerbahçe’de yeni teknik direktör Erol Bulut, ilk antrenmanını yaptı. Antrenmanda futbolcularına vermiş olduğu ilk mesaj ise “Artık ben yok, biz varız!” oldu. Tüm mesajlarında takım olma vurgusuna imza atan genç hoca, tüm futbolcuların ekstra performans gösterip gözüne girmesini bu sayede adaletli şekilde forma dağıtıp hak edenin formayı alacağını söyledi.

Daha önceki takımlarında da oldukça başarılı profil çizen Erol Bulut, Fenerbahçe’de taktiğin hücum futbolu olarak şekilleneceğini anlattı ve yeni sistemini açıkladı.

1) Top Kazanma

Rakibe ani presler yapıp, top kazanma sistemi Erol hocanın en sevdiği taktiklerden biri. Rakibin defans bölgesinde henüz takım oturmamışken, hücumdaki oyuncularla birlikte şok presler yapıp rakibin dengesini bozmayı amaçlıyor. Tüm kamp süresi boyunca futbolcularına bu sistemi anlatıp, ofans ve defansif yönden eksiklerin giderilmesini sağlayacak.

2) Duran Toplar

Duran toplarda Fenerbahçe yeniden en tehlikeli takımlardan biri haline gelecek. Duran topların önemini sürekli vurgulayan Erol hoca, duran toptan asla gol yenmeyecek ve yeniden duran toptan çok gol atan bir Fenerbahçe olacak.

3) Kondisyon

Ersun Yanal döneminde de en önemli silahlardan biri, bitmek bilmeyen kondisyon olmuştu. Ersun hocanın komando antrenmanları sayesinde 90+’lara doğru rakip takımın düşmesini fırsat bilip çok maç çevrilmişti. Erol hoca da tıpkı Ersun hoca gibi, ofansif ve yüksek kondisyonlu bir takım oluşturmayı planlıyor.

Yunan kondisyonerini Pantelopoulos’u da Alanyaspor’dan ekibine dahil eden Erol Bulut, antrenörüne çok güveniyor. Önceki takıı olan Malatyaspor’da da birlikte çalışmışlardı. Takım bu sayede fizik kondisyon olarak en üst seviyede olacak.

Yorum

Erol hoca, genç, dinamik, başarıya aç ve basamakları hızla çıkan bir hoca olarak Fenerbahçe’ye geldi. Eski futbolcumuz olması sebebiyle aidiyet duygusunu en üst noktada yaşayan Erol Bulut, yeni sportif direktörümüz Emre Belözoğlu ile birlikte takıma da bunu aşılamayı planlıyor.

Fenerbahçe her zaman rakibi tüm istatistiklerde domine eden taktiğiyle, taraftarıyla baskın karakterli bir takım olmuştur. Son yıllarda biraz bu oran düşse de genetiğimizde bu var.

Yeni transferler ile birlikte, eski günlerimize dönebilmek için müthiş bir ortam oluştu. “Sevgi Limit Tanımaz” sloganımız altında harika bir kenetlenme ile yeniden büyük Fenerbahçe günlerimize geri döneceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir