Fenerbahçe 1-1 Alanyaspor | Maç Özeti

Fenerbahçe Topuk Yaylası Kampı’nın son gününde Alanyaspor ile hazırlık maçı düzenledi ve 1-1’lik berabere biten bir sonuç alırken 2 de sakatlık problemi yaşadı

Topuk Yaylası’nda düzenlenen son hazırlık maçında Fenerbahçe, Erol hocanın eski takımı olan Alanyaspor’u ağırladı.

Alanyaspor’un tek golü frikikten eski oyuncumuz Salih Uçan tarafından akıllıca bir golle gelirken, Fenerbahçemizin tek golü ise Mame Thiam’ın pasında Ferdi Kadıoğlu’nun ceza sahası dışından şık golü ile geldi.

Maç Yorumu

Henüz tam kadro maça çıkamamanın ve yeni futbolcuların birbirleri ile uyum süreci göze çarpan detaylar arasındaydı. Ancak takımın bu kadar ağır antrenmanlara rağmen, sahanın her bölgesine şok presler yapması Erol hocanın takıma elinin değdiğini gösteriyordu.

Genelde tüm bu ağır antrenmanlar sonrası 4-6 hafta içinde takım tam fizik kondisyon gücüne ulaşır ve ardından durdurulamaz olur. Bunu tüm oyuncularımızda bekliyoruz.

Takımımızda iyi formu ile göze çarpan iki isim vardı;

  • Zanka
  • Ferdi Kadıoğlu

Zanka, gidecek mi kalacak mı derken en son sosyal medyadaki bio’su üzerine yeniden Fenerbahçe yazıp, takımda kalacağım imajı vermişti ve dün de her kafa topunda, top kesmede ilk sırada o yer alıyordu. Kalırsa stoper rotasyonunda iyi izlenim vereceğini gösterdi.

Ferdi Kadıoğlu… Her geçen gün üzerine kattığı fiziği ile dün adeta yıkılmazı oynadı. Ersun Yanal döneminde güçlenmeye başladı, temelleri atıldı ve şu an TOP noktasında. Gerçekten A klas bir oyuncu olma yolunda ilerliyor. Oyun görüşü, sürati, isabetli paslarını, ceza sahası dışından yolladığı sert füze ile taçlandırdı. Umarım sol kanat bu sene Ferdi’ye emanet edilir, ben full oynarsa double-double yapacağını düşünüyorum(10+ gol, 10+asist şeklinde bir performans..)

Maç içinde sert müdahelelerden dolayı iki kez sakatlanan Mert Hakan ve depar esnasında kasığı çeken Garry Rodrigues sakatlandı ve oyundan alındı.

Fenerbahçe 1-1 Alanyaspor | Maçın Özeti

Maç, Fenerbahçe Youtube kanalında yayınlandı, takımımıza destek adına lütfen abone olunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir