Fenerbahçe’den Rekor Dava!

Fenerbahçe, olaylı bir şekilde takımdan ayrılan Max Kruse’ye rekor dava açmaya hazırlanıyor!

Max Kruse Dava

Fenerbahçe, alacakları zamanında ödenmediği için sözleşmesini fesh eden Max Kruse’ye karşı FIFA’da 160 milyon TL’lik dava açacağı öğrenildi.

Bilindiği üzere disiplinsiz performansı sebebi ile sürekli eleştiri oklarının sahibi olan Max Kruse, sürekli sakatlığını bahane ederek son zamanlarda maça çıkmıyordu.

Buna ek olarak yine sakatım dedikten sonra, kulüpte nargile içerken yakalanmıştı ve apandisti patlayınca soluğu hastanede aldı.

Bu da artık bardağı taşıran son damla oldu ve yollanması için kulüp bakılıyorken, Max Kruse sözleşmesini tek taraflı fesh etti.

Bu gelişmelerin ardından lisans çıkarılamaz diye bekleniliyorken, Union Berlin ile sözleşme imzaladı ve lisansı da çıktı. Fenerbahçe cephesi de hemen karşı atağa geçti ve dava hazırlığında.

Max Kruse Kimdir?

19 Mart 1988 doğumlu Alman futbolcu Max Kruse, Almanya’nın Reinbek takımında futbola başlamıştır. Kulübümüze gelene kadar kariyeri boyunca hiç Almanya dışına çıkmamış olan Kruse, en formda yıllarını Werder Bremen forması altında geçirmiştir. Son yıllarında gol ve asist sayıları olarak sürekli double double şeklinde performans sergileyen Kruse, 2019/20 sezonun başında bedelsiz olarak Fenerbahçe’ye katılmıştır.

2019/20 Performansı

Fenerbahçe forması altında, 20 maçta 7 gol 8 asist ile hiç de fena bir performans sergilemese de, son aylarda bitmek bilmeyen sakatlıkları ve yönetim ile yaşadığı sorunlardan dolayı sözleşmesini tek taraflı olarak fesh etmiştir.

Daha önceden tüm detayları aşağıdaki başlık aracılığıyla paylaşmıştık, inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir