Fenerbahçe’ye Müjdeli Haber!

Başkan Ali Koç’un yaptığı görüşmeler sonuçlandı ve Fenerbahçe’ye sonunda müjdeli haber geldi. Fenerbahçe Beko baş antrenörü Zeljko Obradovic ile yapılan görüşmelerin sonucu olumlu oldu.

Zeljko Obradovic

Obradovic’e Yeni Sözleşme!

26 Martta korona virüs sebebi ile oluşan pandemi döneminde, Türkiye’den ayrılarak, ülkesi Sırbistan’a dönen koç Obradovic geçtiğimiz günlerde ülkemize geri döndü. Ertesi gün başkanımız Ali Koç ve menajeri ile birlikte yapılan toplantıların sonucunda, yeni sözleşmeye yeşil ışık yakıldı. Önümüzdeki sezon planlaması hakkında ve sözleşme detayları hakkında konuşmalar sonucunda 3 milyon euro olan yıllık ücretinde indirime giderek büyük bir fedakarlık yaptı ve senelik 2 milyon euro şeklinde anlaşma sağlandı.

Koç Obradovic, sadece kendi maaşında değil, takımın da bütçesinin 30 milyondan 20 milyona indirilmesine onay verdi. Sırbistan dönüşü, daha sağlıklı olması açısından başkan Ali Koç’un önerdiği özel uçak ile gelmeyi de, kendi bileti olduğunu söylerek nazikçe reddetti.

Zeljko Obradoviç Kimdir?

Zeljko Obradovic, 9 Mart 1960 yılında Cacak, Yugoslavya’da doğmuştur. 1984 yılında Borac Cacak adlı takımda oyun kurucu olarak basketbol hayatına başlamıştır. Burada gösterdiği iyi performansı sonrası 24 yaşındayken KK Partizan takımına katıldı. Burada kazandığı başarılar sonrası, Yugoslavya’da en iyi ve en güvenilir bir oyun kurucu olarak bilinmektedir.

1992 yılında, koçluk hayatına Partizan takımı ile başlayan Obradovic, 1994 yılında Badalona takımı ile, ardından 1995 yılında ise Real Madrid ile Euroleague kupasını kaldırmıştır. En büyük zaferlerini yaşadığı Panathinaikos takımı ile 1999 ve 2012 yılları arasında rekorlar kırarak, 5 kez Euroleague, 11 kez Yunanistan basketbol ligi kupasını kaldırmıştır. 2007 ve 2011 yıllarında Avrupa’da En iyi Koç seçilmiştir.

Obradovic Fenerbahçe Kariyeri

Yıllar 2013’ü gösterdiğinde Fenerbahçe’ye transfer oldu. Kulübümüz efsane koç ile tarihinin en büyük başarılarına imza attı ve Avrupa’da söz sahibi olan sayılı takımlar arasına girdi.  İlk Final Four, ilk final, ilk şampiyonluk ve dört kere üst üstte Final Four oynama başarısını koç Zeljko Obradovic ile gösterdi.

2016 yılında Fenerbahçe, sezonu Cumhurbaşkanlığı, Euroleague ve Türkiye Basketbol Ligi şampiyonluğu ile kapattı. Obradovic ise Euroleague’de “Alexander Gomelsky Yılın Koçu Ödülü”ne layık görüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir