Kaptanımız Emre Belözoğlu futbolu bıraktı!

Türk futbolunun en iyi yerli oyuncusu olan kaptanımız Emre Belözoğlu futbolu bıraktı!

Bir efsane geldi geçti.. Her son yeni bir başlangıçtır diyerek kaptanımıza, yeni kariyerinde Fenerbahçemizin sportif direktörü olarak başarılar diliyoruz.

Resmi sitemiz olan Fenerbahce.org aracılığı ile şu mesaj yayınlandı;

Belki de dünya tarihinde kurulmuş, en pahalı en iyi baraj…

Emre Belözoğlu Kariyeri

7 Eylül 1980 doğumlu olan efsane kaptanımız Emre Belözoğlu, futbola ZeytinBurnu altyapısında başladı. Harika sol ayağı ve müthiş tekniğiyle dikkatleri çeken genç Emre, Galatasaray altyapısına transfer oldu.

Buradaki kariyerine bir UEFA kupası da sığdıran Emre, 2001 yılında İnter’e transfer oldu. Ardından 4 sene burada futbol oynadıktan sonra, rotayı İngiltere’ye çevirdi ve Newcastle United forması altında top koşturmaya başladı.

3 sezon da İngiltere’de oynadıktan sonra, sonunda kutsal formamız altında buluştuk ve 1 Temmuz 2008 yılında Fenerbahçemize imza attı. Müthiş performansı sayesinde 32 yaşında Atletico Madrid tarafından istendi ve rota bu sefer de İspanya oldu.

6 aylık bir ara girdikten sonra tekrardan Fenerbahçemize geri döndü. 2015 yılında artık yaşlandı denilen Emre, Başakşehir’e transfer oldu. Buradaki harika performansı ile asla yaşlanmayan adam olarak;

“Form geçici, klas kalıcıdır.” sözünü tam olarak gösterdi ve yeniden Fenerbahçe formamız altında buluştuk. Bu sezon sonlarına doğru, maçın ikinci yarılarında oyuna girse de anında maçın kaderini değiştirdi ve takımımıza çok puanlar kazandırdı. 26 maçta 3 gol 5 asist gibi, orta sahalara ve ilerleyen yaşına göre çok iyi bir istatistik çıkardı.

Alo Ben Emre abin

Vee… artık futbol hayatına nokta koydu, ancak yollarımız ayrılmadı. Sportif direktörümüz olarak “Alo, ben Emre abin” akımını başlattı ve bu konuda da ne kadar güçlü olduğunu sonuçlandırdığı transferlerle gösterdi. Umarım Erol Bulut ile iyi bir ikili olurlar ve Fenerbahçemize uzun yıllar katkı sağlarlar.

Sözlerimi Emre Belözoğlu’nun bir sözü ile bitirmek istiyorum…

“Fenerbahçe için insanlarla dost olduk, Fenerbahçe için insanlarla düşman olmak da güzel.” – Emre Belözoğlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir