Max Kruse’nin Sözleşmesi Fesh Edildi!

Max Kruse Sözleşme Fesh

Fenerbahçe Spor Kulübü, yaptığı son dakika açıklaması ile takımımızın futbolcusu Max Kruse’nin sözleşmesini tek taraflı olarak fesh ettiğini açıkladı.

“Futbol A Takımımızın oyuncularından Max Kruse, Kulübümüzle olan sözleşmesini tek taraflı olarak feshettiğini bildirmiştir.
 
Kulübümüzün futbolcuya pandemi süreci öncesine ait hiçbir borcu bulunmamaktadır. Pandemi sürecine denk gelen ödemeler konusunda ise kendisi ile FIFA ve TFF sirkülerleri ışığında yapılan görüşmeleri cevapsız bırakmıştır.
 
Bu bağlamda gerçekleştirmiş olduğu fesih, nezdimizde haksız ve mesnetsizdir.
 
Konu spor yargısına taşınacak olup, Kulübümüz menfaatleri için her türlü girişimde bulunulacaktır.
 
Camiamız ve kamuoyunun bilgisine sunarız.
 
Fenerbahçe Spor Kulübü

Max Kruse Kimdir?

19 Mart 1988 doğumlu Alman futbolcu Max Kruse, Almanya’nın Reinbek takımında futbola başlamıştır. Kulübümüze gelene kadar kariyeri boyunca hiç Almanya dışına çıkmamış olan Kruse, en formda yıllarını Werder Bremen forması altında geçirmiştir. Son yıllarında gol ve asist sayıları olarak sürekli double double şeklinde performans sergileyen Kruse, 2019/20 sezonun başında bedelsiz olarak Fenerbahçe’ye katılmıştır.

2019/20 Performansı

Fenerbahçe forması altında, 20 maçta 7 gol 8 asist ile hiç de fena bir performans sergilemese de, son aylarda bitmek bilmeyen sakatlıkları ve yönetim ile yaşadığı sorunlardan dolayı sözleşmesini tek taraflı olarak fesh etmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir