Vedat Muriç’e 18 Milyon Euro!

Dün akşam saatlerinde Lazio’dan Vedat Muriç için 15 milyon Euro’luk resmi teklif yapıldı, ancak kulübümüz bu miktarı yeterli bulmadı ve reddetti.

İstanbul’dan ayrılmayan İtalyan yöneticiler, teklifi 18 milyon Euro’ya kadar yükseltti. İtalya’dan Fiorentina ve İngiltere’den birkaç takımın Vedat’ı istediği biliniyor. Yönetim de bunları koz olarak kullanıp, Vedat’ı minimum 20’li rakamlarda elinden çıkarmayı planlıyor.

Yorum

Kişisel fikrimi belirtmek isterim ki, Avrupa’da Vedat tarzında geriye gelen, pres yapan, kafa toplarına hakim olan, yerden pas alışveirşlerinde ve iki ayağıyla bitirici olan hırslı bir forvet minimum 40 milyonlu rakamlardan başlar.

Ancak bizim Avrupa’da olmayışımız ve iyi bir takımda Vedat’ı izletememiş oluşumuzdan ötürü bu rakamları görmek ligimizde biraz hayal gibi duruyor. Yine de Vedat’ın minimum 25 milyon €’ya satılması taraftarıyım. Transfermarkt verilerine göre şu an güncel piyasa değeri 12 milyon € gözükse de, her zaman gelen son resmi teklif güncel değerini belirler.

Bu kötü Fenerbahçe’de 32 maçta 15 gol 6 asist gibi bir istatistik sergiledi. Takımın düşüşü ile birlikte, onda da düşüşler oldu çünkü ceza sahasına top getiren veya kenarlardan orta yapan beklere sahip değildik, iyi bir takımda Vedat’ın performansı çok daha fazla yükselecektir.

Harcama limitinin bu kadar düşük olduğu ve transferlerin de en fazla 1/3’ünü limite dahil edebileceğimizi düşünürsek, yerini dolduramayacağımız ve tatmin etmeyen rakamlara satmamalıyız diye düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir